Çocuklar, günlerinin büyük bir bölümünü oyunlara ayırarak geçirirler ve bundan tahmin bile edemeyeceğimiz kadar çok haz duyarlar. Oyunlar, onlar için hayatın gerçek anlamıdır. Yeryüzünde oyun oynamayı sevmeyen ya da bu işten keyif almayan çocuk neredeyse yoktur. Gün geçtikçe ve zaman ilerledikçe çocukların oynayabileceği daha fazla oyuncak ve araç gereç çeşitleri üretilmektedir. Çocuklar, bu sıra dışı oyuncaklar sayesinde daha güzel zaman geçirme fırsatı elde ederler.

Çocuklar, genellikle oyun oynadıklarında rahatsız edilmek istemezler. Oyunlara zaman ayırdıklarında kendilerini oyunun içerisinde hissetmek ve işi ciddiye almak isterler. Bundan dolayı mıdır bilinmez; ama genelde oyun çadırı içerisinde oynamak onlara daha keyifli gelir. Oyun çadırında özellikle evcilik, doktorculuk, okulculuk gibi oyunları oynamayı severler. Bu oyunlar esnasında oyun çadırının onlar için özel bir işlevi söz konusudur.

Aileler, çocuklarını mutlu etmek istediklerinde onlara güzel ve kullanışlı bir oyun çadırı alabilirler. Günümüzde aileler de bu çadırlar hakkında yoğun bilgiye sahiptirler. Yine de bu çadırların kurulması esnasında bir takım sorunlarla karşılaşabilirler. Genelde oyun çadırlarının kurulum şeması, çadırla beraber verilmektedir. Ayrıca oyun çadırları yapı olarak birbirinden farklı olabilmektedir; bu nedenle tek bir kurulumdan söz etmemiz mümkün olmayacaktır. Eğer elinizde bir kurulum şeması yoksa ya da elinizdeki şema çok fazla açıklayıcı değilse biraz akıl yürüterek çadırı kurmayı başarabilirsiniz.

Oyun çadırı kurulum aşamaları

Oyun çadırını kurarken öncelikle iskelet kısımları bir araya getirmelisiniz. Bağlantı noktalarını belirleyerek parçaların birer yapboz parçası gibi bir araya gelmesini sağlayın, daha sonra çadırın dış yüzeyini tam oturacak şekilde iskelet kısmına yerleştirin. Böylelikle çok fazla zorlanmadan oyun çadırını kurmuş olursunuz. Artık çocuklarınız oyun çadırında vakit geçirerek kendini daha mutlu hissedebilir. Onlarla beraber bazı oyunlar oynayabilir ve mutluluklarını paylaşabilirsiniz. Ayrıca oyunlarda düşünce güçlerini geliştirmelerini sağlayacak hamlelerde de bulunabilirsiniz. Oyunlar, onların gelişiminin görmezden gelinmeyecek derecede önemli bir parçasını oluşturmaktadır; bu sebeple oyun oynarken onları zaman zaman gözlemlemeli, yanlış yaptıkları noktada uyarılarda bulunmalısınız. Eğer çok büyük bir yanlış söz konusu değilse oyunlarını bölmeyin ve bitirdiklerinde onlarla konuşmaya çalışın. Böylelikle onları çok fazla etkilemeden yanlışlarını fark etmelerini sağlayabilirsiniz.

There are currently no comments.